Dla kogo odpowiednie są kołdry wełniane? - Moker

Dla kogo odpowiednie są kołdry wełniane?

Dla kogo odpowiednie są kołdry wełniane?

Kołdry wełniane, kiedyś uważane za fanaberie naszych babć, dzisiaj ponownie wracają do łask .

Stają się niezwykle poszukiwanym produktem również wśród młodszych pokoleń. Sen staje się bowiem istotną kwestią dla wszystkich, bez względu na to, czy jesteś maratończykiem, prezesem banku, nauczycielką, czy ekspedientką. Coraz więcej osób ma świadomość tego, że komfortowy sen zapewnia zdrowie. Kołdry wełniane są świetnym rozwiązaniem, jeśli i Ty borykasz się z problemami ze snem, układem krążenia lub bólem mięśni.

Kołdra wełniana – hit czy kit?

Całkiem niedawno kojarzone wyłącznie z babcinymi wymysłami – nie wyglądały ciekawie, a samo ich wypełnienie kojarzyło się z gryzącym sennym koszmarem.

Dzisiaj uznane za jedne z najzdrowszych kołder naturalnych, są chętnie kupowane przez lekarzy, celebrytów i zwyczajnych ludzi ceniących sobie dobry sen.

Wełniane kołdry to wyciągnięcie ręki w stronę natury, powrót do tego, co pewne i sprawdzone przez pokolenia . Ich wypełnienie, w postaci wełny owczej, jest niezwykle ciepłe i w pełni naturalne.  Świetnie sprawdzają się podczas wieloletniego użytkowania, ponieważ praktycznie nie ulegają odkształceniom czy zbiciu .  Dzięki swoim właściwościom hydroskopijnym dają gwarancję zdrowego snu.  Polecane są przez specjalistów od układu krążenia i reumatologów. Warto, abyś sam mógł wyrobić sobie opinię na ich temat.

Zalety kołder wełnianych

Kołdry wełniane stanowią świetne rozwiązanie dla wszystkich którzy często budzą się w nocy z powodu nieodpowiedniej temperatury.  Osoby wrażliwe na temperaturę, zasypiając pod antyalergiczną kołdrą, często czują się dobrze, jednak w trakcie głębokiego snu ten komfort zwyczajnie znika. Pod zwykłą kołdrą standardową  wraz ze zmianą temperatury robi się zdecydowanie za ciepło lub za chłodno.

Ratuje w tej sytuacji nas kołdra wełniana. Jej atutem jest niezwykła łatwość w utrzymaniu stałej temperatury ciała  i odprowadzanie wilgoci, dzięki temu możesz zapomnieć o nocnym budzeniu się. Wełniana kołdra równie dobrze sprawdzi się jako rehabilitacyjna. Jeśli od dłuższego czasu borykasz się z nerwobólami,  bólami stawów czy bólami reumatycznymi – śpij pod wełnianą kołdrą. Udowodniono, że naturalne właściwości wełny, takie jak akumulacja ciepła czy eliminacja jonów dodatnich, skutecznie pomagają w bólu różnego pochodzenia. Warto o tym pamiętać, zanim sięgniesz po kolejne opakowanie leków  .

Kołdra wełniana – doskonała na lato i zimę

Kołdry z wełny to dobry wybór także dla alergików. Wełniana kołdra o gęstym splocie włókien zapobiega namnażaniu się pleśni, grzybów , bakterii  i nie jest dobrym środowiskiem dla roztoczy. Wełna posiada również naturalne właściwości reagowania na temperatury – gdy jest chłodno, włókna się rozprężają, natomiast gdy jest ciepło, włókna się kurczą, zapewniając swobodny przepływ powietrza. Kołdra wełniana równie dobrze sprawdzi się zatem zimą , jak i latem – przez cały rok pozwoli zadbać o Twój zdrowy sen i  samopoczucie!

Wełniane kołdry zazwyczaj mają wyspecjalizowane bawełniane poszycia, dzięki czemu nie musimy się bać, że wełna, okaże się drapiąca i skutecznie wytrąci ze snu. Obecnie dostępne na rynku kołdry wełniane to wysokiej jakości produkty naturalne, w pełni dostosowane do najbardziej wymagających użytkowników.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up