Wybieramy prześcieradło. Radzi sklep z pościelą Moker - Moker

Wybieramy prześcieradło. Radzi sklep z pościelą Moker

Cichy bohater każdego snu. Tak w skrócie można opisać prześcieradło, które jest niezastąpionym elementem naszego wypoczynku – i jednym z czynników decydujących o komforcie samego relaksu. Dziś podpowiemy wam, czym kierować się przy wyborze modelu idealnego. Jaki rodzaj, kolor i rozmiar? Sprawdź to razem z naszym sklepem z pościelą!

Jaki materiał?

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów prześcieradeł. To, na jakie ostatecznie się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji – kolorystycznych czy materiałowych. Do najczęściej spotykanych należą jednak te dwie propozycje:

  • Prześcieradło frotte – zależy Ci na czymś, co zapewni ciepło, a przy tym będzie łatwe w użytkowaniu i pielęgnacji? Jeśli tak, to prześcieradło frotte stanowi idealny wybór dla Ciebie! Za tę niesamowitą wytrzymałość prześcieradła odpowiedzialna jest wysokiej jakości przędza o gęstości 200gr/m2, z kolei sam komfort naszego snu jest wynikiem struktury materiału, składającego się z maleńkich pętelek. Tu dochodzi kolejny interesujący aspekt – prześcieradło frotte zapewnia nam także minimasaż.Ze względu na swoje właściwości, prześcieradło frotte świetnie sprawdzi się zimą.
  • Prześcieradło jerseyprześcieradło jersey wykonane ze 100% bawełny to doskonałe rozwiązanie do każdej sypialni. Jest delikatne dla skóry, a przy tym wytrzymałe na wszelkie czynniki zewnętrze. Dzięki tym właściwościom z powodzeniem sprawdzi się zarówno w pokojach dziecięcych, jak i sypialniach.

Prześcieradło z gumką czy bez?

To kolejna kwestia, która zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Prześcieradła z gumką doskonale radzą sobie w przypadku łóżek z materacem, z kolei standardowe modele to świetnie rozwiązanie dla rozkładanych sof czy wersalek. W dobrym sklepie z pościelą znajdziesz zarówno jedną, jak i drugą opcję – i do tego w szerokim wachlarzu kolorystycznym.

Prześcieradła w sklepie z pościelą

Decydując się na konkretny model prześcieradła, zwróćmy także uwagę na jego wymiar. Zbyt duże będzie się marszczyć i nieestetycznie układać, z kolei za małe zmieni nasz wypoczynek w nieustający festiwal poprawiania i naciągania materiału. Jeśli jednak wahamy się pomiędzy różnymi modelami i nadal nie mamy pewności, zwróćmy się o pomoc do sklepu z pościelą – a na pewno spotkamy się z fachowym doradztwem.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up