Historia - Moker
stara_maszyna

“MOKER” jest firmą rodzinną. Powstał w marcu 1993 roku. Aktualnie firmę prowadzi drugie pokolenie: Monika i Krystyna córki pierwszego właściciela firmy Józefa Burego.

W latach 1993-1995 kształtował się profil firmy, którym stały się tekstylia do sypialni a szczególnie kołdry, poduszki, pościel i prześcieradła. W tym okresie firma mieściła się kolejno w Rzykach, Bielsku-Białej i Andrychowie a w 1997 roku na stałe w własnym obiekcie w Czańcu.

W latach 1997- 2003 firma zbudowała własną sieć dystrybucji detalicznej, w której oferowano wyroby do sypialni w gospodarstwach domowych. Wraz z rozwojem własnych punktów sprzedaży poszerzono w nich ofertę o towary pokrewne jak koce, narzuty, ręczniki. Ponadto własne sklepy umożliwiają lepsze poznanie potrzeb i preferencji klientów, co z kolei pozwoliło doskonalić nasze wyroby.

W latach 2004-2008 w firmie przeprowadzono badania rynku oraz laboratoryjne testy kołder celem, których było lepsze dopasowanie wyrobów do potrzeb naszych klientów. Badania pokazały iż wymagania wobec kołder, pościeli a właściwie wobec wszystkich tekstyliów dynamicznie rosną. Był to okres kiedy dynamicznie powstawały sypialnie w tym sporo dużych sypialni. Kończyła się era spania na wersalce przy telewizorze. Wzrosły wymagania wobec naszych produktów. Oczekuje się aby kołdra była lekka i ciepła, estetyczna, antyalergiczna a nawet pożądane są walory lecznicze. Pościel i narzuty oprócz komfortowego snu mają zabezpieczyć atrakcyjny wygląd sypialni, którym można pochwalić się przed rodziną czy koleżanką.

Aby podołać nowym wyzwaniom firma “MOKER” w latach 2011-2015 zrealizowała dużą inwestycję. Wybudowano dwie nowe hale: produkcyjną i magazynową. Zakupiono nowoczesne maszyny do produkcji kołder i poduszek. Co pozwoliło uruchomić produkcję nowych technologicznie kołder i poduszek wielowarstwowych, które wyśmienicie realizują główne postulaty klientów aby produkt był lekki i ciepły oraz estetyczny. Kołdry wielowarstwowe mają jeszcze dodatkowy cenny walor, są antyalergiczne i mają dłuższą żywotność użytkową.

Nowoczesna technologia w produkcji naszych wyrobów pozwala nam pozyskiwać również klientów w innych krajach. Sprzedajemy nasze wyroby do Holandii, Szwajcarii, Niemiec, Słowacji i Anglii.

Scroll Up