Wszystko co warto wiedzieć o kołdrze puchowej - Moker

Wszystko co warto wiedzieć o kołdrze puchowej

Wszystko co warto wiedzieć o kołdrze puchowej 

Warto wiedzieć, że kołdry puchowe we współczesnej wersji z komorami w niczym nie przypominają ciężkich babcinych pierzyn. Swoją jakością przewyższają wielokrotnie popularne kołdry syntetyczne. Prawdziwa puchowa kołdra i poducha jest miękka, nie zlepia się w twarde grudki ani nie przesuwa w jedne czy drugie końce wsypu . Co na to wpływa?

Jakość Puchu

Im lepszy puch tym go mniej potrzeba – twierdzi producent kołder puchowych Moker, zajmujący się tym od 27 lat.

100% Puch Gęsi

W kołdrze puchowej znajduje się od 1,5 do 2,5 kg pierza gęsiegotwierdzi technolog od producenta kołder Moker .  Ze względu na najwyższą migrację puchu (fruwa i akumuluje powietrze w kołdrze ) nie trzeba go dawać zbyt dużo. Wystarczy 1,5 kg czystego puchu ,  jak w standardowej kołdrze puchowej KrólewskiejDzięki właściwości zatrzymywania powietrza, kołdra z puchu jest wyjątkowo ciepła. Powietrze jest głównym izolatorem ciepła.

100% Pierze Darte

Przy kołdrze z pierza dartego (bez twardych części – kłączy) potrzeba więcej np:1,8 kg, Pierze darte jest sprężyste ale ma mało włosków do latania. Dużo lepiej sprawdza się w poduszkach.

100% Półpuch Gęsi

Kołdra z półpuchu ma pierza około 2,1 kg. Pierze z półpuchu jest cięte w całości z kłączem. Przez całościowe cięcie pierza, jest ono wyczuwalne i cięższe. Półpuch przez swoją wagę, zatrzymuje mniej ciepła. Warto jeszcze wiedzieć że upchane kołdry nie będą cieplejsze tylko cięższe. 

Technologia

Pikowanie w Komory

Zapewniają one  równomierne zatrzymanie ciepła. Kołdry naturalne mają kwadratowe komory od 16 (przeróbka) do 42 komór (kołdra puchowa 220/200 lub wersja letnia). Ilość przepikowań uzależniona jest od rozmiarów i przeznaczenia. Zapewnia to ciągłe i równomierne rozłożenie puchu  Nikt rano nie budzi się pod samym wsypem.

Ciepły Szew na zszyciach

Producent kołder naturalnych z puchu Moker poszedł dalej – stworzył ciepły szew . Zastosowano go w miejscach zszycia wsypu. Technologia z alpinistycznych śpiworów sprawiła że kołdra jest jeszcze cieplejsza. Puch pracuje aż do najmniejszego centymetra kołdry .

Wykończenie na brzegach

Każda kołdra lub pierzyna kiedyś przy przebieraniu pościeli sypała pierzem. Teraz mamy podwójny szew i wypustki (biza) jak w kołdrze puchowej Królewskiej. Zabezpieczają one puch w środku. Każde łączenie tak wykończone w 99% zabezpiecza przed wychodzeniem pierza.

Jakość i funkcjonalność kołder puchowych od producenta zapewnia wiele elementów . Dlatego warto zainwestować w kołdrę puchową na 20- 30 lat.

Wszystko co warto wiedzieć o kołdrze puchowej –  ciąg dalszy nastąpi…

 

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up