Jakie kołderki do przedszkola? Podpowiada sklep z pościelą i kołdrami

Jakie kołderki do przedszkola? Podpowiada sklep z pościelą i kołdrami

Pójście do przedszkola to ważny moment w życiu każdego dziecka i jego rodzica. Na ten pierwszy „krok” w samodzielność trzeba się jednak odpowiednio przygotować, np. poprzez skompletowanie wyprawki przedszkolaka. W jej skład wchodzi m.in. kołderka. Jaka powinna być odpowiednia?

 

Leżakowanie w przedszkolu

Leżakowanie w przedszkolach odbywa się w godzinach wczesnego popołudnia i trwa zazwyczaj od jednej godziny do dwóch. Ten rodzaj wypoczynku jest bardzo ważny szczególnie dla mniejszych szkrabów, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują nawet kilkunastu godzin snu na dobę.

Choć czas leżakowana nie oznacza jednoznacznie snu – w końcu każdy rodzic wie, jak trudno jest ukołysać pociechę – to ma służyć naturalnej regeneracji. Im dziecko jest starsze, tym mniejsze jest zapotrzebowanie na sen, stąd w przypadku starszaków leżakowanie zostaje skrócone, a w niektórych przedszkolach nie pojawia się w ogóle.

 

Kołderka do przedszkolaka

Czasem dzieci dostają cały zestaw do leżakowania, a niekiedy jedynie poszczególne elementy – jak prześcieradło i kocyk. Z tego powodu warto odpowiednio wcześniej zadbać o to, jak wypoczywać będzie nasza pociecha.
Jaki zestaw do spania poleca specjalistyczny sklep z pościelą i kołdrami?

Pamiętajmy, że kołderka przeznaczona do wypoczynku w przedszkolu powinna być dopasowana do panujących w nim warunków termicznych – nie może więc ani być za gruba, ani zbyt cienka. Kolejną ważną kwestią jest jej antyalergiczność, która w połączeniu z wysoką trwałością daje nam kołdrę idealną. Dobrym przykładem jest tu pościel Atena.

 

Poszewki dla przedszkolaka

W niektórych przedszkolach personel może poprosić nas o dostarczenie samych poszewek. Jednak zanim przystąpimy do ich zakupu, dopytajmy się dokładnie o rozmiar kołderek i poduszek znajdujących się w placówce, zweryfikujmy także skład wybieranych modeli. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na bawełnianą poszewkę, która zachwyca naturalnością i oddychającą strukturą, idealną do pełnowartościowego odpoczynku. Nie mniej ważny niż sam materiał jest wzór pościeli, który pozostaje nie bez znaczenia zwłaszcza dla kilkuletnich użytkowników kołderek. Gdzie znajdziemy dobrą jakościowo pościel? Tej szukajmy w sklepach z pościelą i kołdrami, znanych z dostępu do wyrobów pochodzących bezpośrednio od producenta. W takich miejscach możemy też zamówić kołderki na konkretny wymiar – wystarczy, że odpowiednio wcześnie złożymy zamówienie.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up