Co to jest Mikrofibra? - Moker Producent od 1993 roku

Co to jest Mikrofibra?

Jeśli mieliście już okazję kupować poduszki, kołdry lub inne materiały tekstylne, z całą pewnością natrafiliście na nazwę „mikrofibra”. Nie jest ona zrozumiała dla większości z nas. Co to jest mikrofibra? Jakie ma właściwości? Czy to dobrze, czy źle, że dany produkt został z niej wykonany?

Mikrofibra czyli włókno

Mikrofibra jest przede wszystkim określona za pomocą wielu synonimów. Możecie spotkać się z takimi słowami jak mikrofaza, mikrowłókno oraz mikrofibra. W naszym tekście będziemy korzystali z trzeciego określenia.

Mikrofibra jest to specjalne typ mikrowłókna, który powstaje przy użyciu nowoczesnych technologii, składający się z mieszanki bardzo cienkim włókiem poliestrowych i poliamidowych. Najważniejsze jest jednak to, że włókna otrzymane w ten sposób są aż 10 razy cieńsze niż jedwab, do 30 razy cieńsze niż bawełna, 40 razy cieńsze niż wełna oraz 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa! Warto pamiętać o tym, że cienkie nie oznacza wcale złe, gdyż mikrofibra jest wytrzymałym materiałem. Gęstość włókna wynosi mniej niż 1 denier.

Mikrofibrę wykorzystuje się przede wszystkim w przemyśle tekstylnym.
Z tego materiału produkujemy m.in.:
kołdry
poduszki
pościele
koce
śpiwory

Produkty wykonane z mikrofibry można zobaczyć TUTAJ.

pies_w_lozku

Zalety mikrofibry

Pomimo tego, że jest ona dosyć cienka posiada szereg zalet, które są przyczyną szerokiego zastosowania w przemyśle tekstylnym. Mikrofibra jest przede wszystkim wytrzymała i odporna na spieranie, nawet przy wielokrotnym praniu. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku, charakteryzuje się wyjątkową miękkością.

Nasze kołdry obszyte mikrofazą bardzo dobrze dopasowują się co sylwetki śpiącego, dzięki czemu zapewniają idealne ciepło. Mikrofaza jest również wysoce oddychalnym materiałem. Nie jest śliska jak jedwab ani sztuczna, dzięki czemu jest w 100% oddychająca.

Można polecić ją również jako produkt dla alergików, gdyż jej struktura stanowi barierę dla kurzu i roztoczy. Sama mikrofibra nie powoduje podrażnień ani uczuleń.

Warto wiedzieć również o tym, że materiał ten posiada dużą zdolność do absorpcji wody, jednak z powodu nieprawidłowej konserwacji może szybko utracić swoje właściwości. Im grubsza mikrofibra, tym lepiej wchłania płyny.

kobieta_w_lozku

Jak dbać o mikrofibrę?

Jeśli zależy nam na długiej żywotności materiału lub produktu wykonanego z mikrofibry, powinniśmy czyścić go z użyciem delikatnych środków w temperaturze 40-50oC., po czym wypłukać ją w zimnej wodzie. Można prać ją w pralkach automatycznych, jednak nie wolno stosować środków zmiękczających. Mikrofibrę warto prać oddzielnie. Pamiętajcie jednak o tym, że trzeba bezwzględnie stosować się do przepisu prania danego produktu, gdyż może on posiadać domieszki innym materiałów, które zmieniają sposób jego konserwacji.

Mikrofibra na stałe zagościła w naszej codzienności

W zależności od kształtu i rodzaju splotów mikrofibra jest wykorzystywana do wielu różnych zastosowań. Produkuje się z niej poszycie na kołdry czy poduszki, ściereczki oraz inne wyroby, które posiadają szereg zalet. Jeśli martwicie się o żywotność mikrowłókien, starajcie się przestrzegać zaleceń producenta. W końcu każdy materiał, o którego odpowiednio dbamy, posłuży nam przez wiele lat.

baner do mikrofibry

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up