Kołdra puchowa czy syntetyczna? Sprawdź razem z producentem kołder Moker

Kołdra puchowa czy syntetyczna? Sprawdź razem z producentem kołder Moker

Dla jednych zima to najbardziej wyczekiwany czas w roku, z kolei dla innych – moment na zaopatrzenie się we wszystko, co najcieplejsze i zaszycie się w przytulnym domu. Niezależnie jednak od tego, w jakim zespole się znajdujemy, to musimy zadbać o jakość naszego zimowego snu. Pytanie tylko brzmi – czy lepiej postawić na kołdrę puchową, czy może syntetyczną? Znajdź odpowiedź z producentem kołder Moker!

 

Kołdra puchowa- co musisz o niej wiedzieć

Lekka, a jednocześnie zapewniająca maksimum komfortu i ciepła. Kołdra puchowa, bo to o niej właśnie mowa, to zimowy klasyk, bez którego trudno wyobrazić sobie zimne noce. Zazwyczaj wykonana jest z puchu gęsiego, co zapewnia właściwą filtrację powietrza, przy jednoczesnym zatrzymaniu ciepła. Co więcej, puch użyty do kołdry jest niezwykle wytrzymały – więc nie musimy się martwić, że model straci swoje właściwości po kilku latach użytkowania. Wystarczy systematyczna, nieskomplikowana pielęgnacja (wietrzenie i trzepanie), a nasz komfort snu będzie… trwał i trwał.

Wady kołdry puchowej? Dla niektórych może to być cena. Musimy jednak pamiętać, że kołdry puchowe wykonywane są z najlepszych jakościowo materiałów, istotny jest tu także standard przeszyć. W przypadku wyrobów Moker, wszystkie kołdry zabezpieczone są podwójnym przeszyciem, a także wykończone bawełnianą lamówką – tak, aby uniknąć wychodzenia pierza. Jeśli więc zależy Ci na pełnym komforcie ciepła i masz miejsce na trzymanie kołdry – wtedy postaw na model puchowy.

 

Zalety kołdry syntetycznej

Tutaj zamiast puchu dominują włókna poliestrowe silikonowe. Zapewniają one śpiącemu doskonałe utrzymanie ciepła, przez co zapobiegają przegrzewaniu organizmu, a w rezultacie, nadmiernemu poceniu się podczas snu. Komfort użytkowania to jednak nie wszystko. Lekkość, nieodkształcające się wypełnienie – to kolejne zalety, które możemy dopisać do listy właściwości kołder syntetycznych.
Kołdry syntetyczne, w przeciwieństwie do tych puchowych, można prać w pralce w wysokiej temperaturze, a także suszyć mechanicznie – więc odchodzi nam problematyczne wietrzenie oraz trzepanie.

Nadal zastanawiasz się, na jaką kołdrę się zdecydować? Skontaktuj się z producentem kołder Moker, a postaramy się wybrać dla Ciebie najlepszą z dostępnych opcji.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up