Zestawienie rodzajów puchu pierza w kołdrach i poduszkach Moker

Zestawienie rodzajów puchu pierza w kołdrach i poduszkach Moker

Nazewnictwo związane z tego typu wypełnień jest dość mało precyzyjne i umowne. Co jedni producenci nazywają puchem inni pierzem dartym lub półpuchem. Spotykamy wiele technologii wyrobu półpuchu. Półpuch jednego producenta możne okazać się lepszy niż puch innego producenta. Czym też różnią się miedzy sobą i które jest najlepsze?

Chcemy więc zaprezentować przegląd wypełnień stosowanych przez firmę Moker – wiodącego producenta kołder i poduszek puchowych oraz antyalergicznych. Jak wynika z poniższych fotografii firma Moker stosuje w swoich wyrobach jedynie pierze i puch najwyższej jakości. Nawet najtańsze w ofercie pierze cięte prezentuje się znakomicie nie można tu w ogóle mówić o tzw. piórkach z gałązkami.

pierze darte

Puch

puch

Najdroższe wypełnienie w ofercie. Należałoby je nazwać puszkiem lub pyłem. W zasadzie niczym nie przypomina piórek. Jest tak delikatne, ze podczas wykonywania należało zachować dużą ostrożność, najmniejszy ruch powodował rozwiewanie wypełnienia. Niezwykle miękkie, lekki i delikatne. Z tego powodu stosowane jedynie w kołdrach, nie nadaje się do stosowania w poduszkach, ze względu na „uciekanie” wypełnienia zbijanie. Natomiast z tym wypełnieniem można wyprodukować najlżejszą kołdrę a zarazem bardzo ciepłą.
Czy wiedzieliście o tym, że w dniu dzisiejszym istnieje ponad 30 rodzajów tkanin bawełnianych? Ich nazwy handlowe to m.in. aksamit, atłas, drelich, dżins, kreton, perkal czy sztruks.

Pierze darte

Wypełnienie, które zwykle nazywane jest puchem. Lekkie puszyste, jest bardziej sprężyste od puchu powyżej w związku z tym nadaje się na miękkie poduszki. Kołdry są bardzo lekkie i sprężyste. Najbardziej polecane wypełnienie w ofercie.

Wypełnienie Powiew Natury

powiew wypełnienie

Wypełnienie mieszane: pierze darte + antyalergiczny puch kulkowy (sztuczny puch). Wypełnienie stosowane w produktach z linii Powiew Natury. niewielki dodatek sztucznego puchu ma na celu powstrzymanie rozwoju roztoczy. Bardzo ciekawa propozycja, poduszka z tym wypełnieniem jest gruba, lekka a jednocześnie sprężysta i dobrze się dopasowuje.
Czy wiedzieliście o tym, że w dniu dzisiejszym istnieje ponad 30 rodzajów tkanin bawełnianych? Ich nazwy handlowe to m.in. aksamit, atłas, drelich, dżins, kreton, perkal czy sztruks.

Półpuch

Mieszanka pierza i puchu, jak widać na załączonych fotografiach, to wypełnienie nadal wygląda jak puch i można spotkać w sklepach kołdry i poduszki z tego typu wypełnieniem, które producenci reklamują jak z czystego puchu. Najczęściej kupowane są poduszki właśnie z półpuchu, są grubsze i bardziej sprężyste od poduszek z pierza dartego. Za wypełnienie półpuch uznaje się takie, które ma 80% pierza i 20% puchu. W kołdrach Moker puchu jest aż ponad 50% a pozostałe pierze to nadal nie są tzw „piórka”. Jako półpuch sprzedawane są też niestety kołdry z dodatkiem sztucznych wypełnień, resztek i odpadów produkcyjnych.

pierze darte

Pierze cięte

Pierze cięte – i ku naszemu zaskoczeniu podczas wykonywania zdjęć okazuje się, że w tym najtańszym wypełnieniu jest nadal bardzo dużo „puszku”. Spotykamy w sklepach tej klasy wypełnienie sprzedawane jako półpuch. Natomiast poduszka jest twardsza niż poduszka z pierza dartego czy półpuchu i z tego powodu firma nie zdecydowała się wprowadzić do oferty kołdry z tym wypełnieniem. Na koniec warto dodać jeszcze o ilościach wypełnień stosowanych w kołdrach. Chcielibyśmy tu obalić pogląd jakoby większa ilość wypełnienie świadczyła o lepszej jakości kołdry. producenci prześmigują się 2 kg, 2,8kg, 3kg. Natomiast im lepsze wypełnienie, tym lepsze jego właściwości termoizolacyjne i tym lżejsze i tym mniej go wystarczy użyć bu otrzymać doskonałą kołdrę. Przecież świetny śpiwór na wyprawy w Himalaje waży zaledwie 1,2 kg a można w nim spać na zewnątrz w temperaturze -30oC.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up