Fakty i mity na temat snu. Hurtownia kołder i pościeli rozwiewa wątpliwości

Fakty i mity na temat snu. Hurtownia kołder i pościeli rozwiewa wątpliwości

Zdrowy i spokojny sen to podstawa naszego funkcjonowania. Wystarczy, że raz nie zapewnimy sobie optymalnego odpoczynku – a skutki tego zaniedbania będziemy odczuwać… przez cały następny dzień. Dziś przyjrzymy się więc najpopularniejszym mitom na temat snu. Jak długo powinien trwać wypoczynek, co na niego wpływa, w jaki sposób się do niego przygotować? Sprawdź to razem z hurtownią kołder i pościeli Moker!

 

MIT: Osiem godzin snu to podstawa

Obecnie wiemy już, że ilość snu to kwestia całkowicie indywidualna. Dla jednej osoby optymalny wymiar odpoczynku będzie wynosił 10 godzin, podczas gdy inni pełną regenerację osiągają już po 6 godzinach spędzonych w łóżku. To, co bowiem warunkuje nasz poziom wypoczęcia, to jakość – a nie, jak wcześniej sądzono, ilość snu.

Co jednak zrobić, aby odpoczynek, nawet ten krótki, przemienić w prawdziwie regenerującą sesję? Przede wszystkim zrezygnujmy przed snem z wysiłku, ciężkostrawnych potraw czy alkoholu, z kolei w łóżku nie korzystajmy z urządzeń elektronicznych. Kolejnym ważnym aspektem przy dbaniu o jakość snu jest odpowiednie przygotowanie sypialni, czyli wywietrzenie pomieszczenia oraz zadbanie o optymalną kołdrę, np. z hurtowni kołder i pościeli.

 

MIT: Jakość snu nie ma związku z jakością pościeli

Nie bez przyczyny mówi się, że „jak się pościelesz, tak się wyśpisz”. To właśnie z tego powodu powinniśmy wybierać kołdry, poduszki oraz pościele z najwyższych jakościowo materiałów, które zapewnią nam spokojny i komfortowy sen. Takie produkty znajdziemy i w specjalistycznych sklepach, i bezpośrednio u źródła, czyli w hurtowniach kołder i pościeli.

 

MIT: Braki w śnie można nadrobić podczas weekendowego odsypiania

Niestety – nasz organizm nie potrafi magazynować nadrobionych godzin snu, podobnie jak niemożliwe jest „nadgonienie” straconego wypoczynku. Jak zatem poradzić sobie z rozregulowanym trybem wypoczynku? Zamiast nadrabiać zaległości w dni wolne, warto zadbać o optymalne warunki do relaksu podczas tygodnia. Pomoże nam w tym wyciszenie się przed snem oraz dobrana do naszych indywidualnych potrzeb pościel ( do nabycia m.in. w hurtowni kołder i pościeli).

Nie zaszkodzi zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego wykonano samą pościel. Satynowa bawełniana i satynowa jedwabna idealnie sprawdzą się latem, z kolei zimną warto postawić na flanelę – ciepłą, ale i jednocześnie komfortową i oddychającą.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up