Kołdry dla alergików – jakie wybrać? Sprawdz z Moker

Kołdry dla alergików – jakie wybrać?

Jeśli w rodzinie jest alergik, warto uwzględnić ten fakt w trakcie doboru kołdry. W oczywisty sposób trzeba będzie wtedy zrezygnować z wypełnienia pierzem, nastawiając się na inne rodzaje wsadów, jak np. takie wykonane z poliestru silikonizowanego skręconego. Na czym dokładnie polega jego fenomen? W przypadku poliestru skręconego, za puszystość, miękkość oraz trwałość odpowiedzialne są cienkie, spiralnie skręcone włóka. To właśnie dzięki zastosowaniu tej technologii kołdry tak elastyczne, nawet po wielu latach intensywnego użytkowania!

Wykorzystanie poliestru silikonizowanego to rozwiązanie sprzyjające alergikom nie tylko dlatego, ze sam materiał nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Znaczenie ma również fakt, iż surowiec ten nie sprzyja rozwojowi roztoczy, które stanowią częsty powód reakcji alergicznych.

Komory w kołdrze

To, co jeszcze wyróżnia kołdry antyalergiczne, to komory pomiędzy poszczególnymi jej warstwami, gwarantujące dobre walory termoizolacyjne. Duże znaczenie odgrywa także włóknina, czyli materiał, którym wypełnia się kołdrę. To właśnie od jej rodzaju zależą kwestie takie jak trwałość czy równomierne rozłożenie ciepła.

Nie zapominaj o poszwach

Jeżeli kupujesz kołdrę z myślą o alergikach, pamiętaj, że wkład to nie wszystko. Ważne jest również to, z jakiego materiału wykonano obszycie i jakich poszew użyto – one także powinny należeć do kategorii antyalergicznej.

Pranie kołder antyalergicznych

Pamiętaj, że choć o czystość poszew trzeba dbać zawsze, w przypadku pościeli użytkowanej przez alergika jest to szczególnie istotne. Warto przy tym wiedzieć, że kołdry antyalergiczne można prać w wyższych temperaturach bez ryzyka ich skurczenia.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim sprawdzaj solidność wykonania. Tanie kołdry od bliżej nieokreślonych producentów często są uszyte na tyle niestarannie, że wpływa to na skrócenie czasu, przez jakie mogą być użytkowane. Upewnij się również co do deklarowanego komfortu cieplnego – innej kołdry potrzebujesz przecież na zimę, a innej na cieplejszą porę roku.

Sprawdź nasze kołdry antyalergiczne.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up