Pościel satynowa – dlaczego warto? - Moker

Pościel satynowa – dlaczego warto?

Pościel pościeli nierówna. Zwykłe, flanelowe prześcieradła i poszwy są może i popularne, ale daleko im do ideału, gdy chodzi o optymalny komfort snu. Jeżeli chcesz zapewnić sobie pełną wygodę, lepsza okaże się pościel satynowa. Czym się ona charakteryzuje i jakie są jej właściwości?

Bawełna satynowa – przyjemnie i lekko

Ciekawym rozwiązaniem jest bawełna satynowa, stosowana w lepszej jakości pościeli. Jest przyjemna w dotyku, a z jednej strony bardzo gładka, co wpływa na komfort użytkowania. Co bardzo istotne, w trakcie użytkowania zapewnia przyjemne odczucie lekkiego chłodu, co sprawia, że sprawdza się wyjątkowo dobrze w lecie.

Na co zwracać uwagę kupując pościel satynową?

Wybierając prześcieradło i poszwy z bawełny satynowej warto przyjrzeć się jakości ich wykonania. Te dobrej jakości są wysoce oddychalne, co zapewnia lepszy komfort snu. Niestety, na rynku zdarzają się także pościele wykonane z w dużo niższym standardzie, czasem z domieszką innego rodzaju materiałów.

Osoby, które skuszą się na oszczędność, mogą się potem zaskoczyć gorszym wykonaniem pościeli. A trzeba pamiętać, iż gorsze wykonanie przekłada się na wspomnianą już oddychalność. Efekt tego jest taki, że w przypadku takiej tańszej pościeli łatwiej się spocić, a przecież nie o to chodzi przy zakupie

Dobrej jakości pościel satynowa wyróżnia się także swoją trwałością. Pomimo delikatnego materiału, w przypadku dobrej jakości pościeli satynowej można mówić także o dużej odporności na ścieranie się wzorów, które na nie naniesiono, czy ścieranie samego materiału. Dzięki temu pościel znacznie dłużej będzie spełniała swoją rolę, zapewniając Ci wygodę, a jednocześnie stanowiąc ozdobę sypialni. I to nawet po wielu praniach!

Zwróć także uwagę na gramaturę pościeli. W przypadku polskiej pościeli satynowej często będzie to 140 gr/m2, co jest bardzo dobrą wartością, zbliżoną do adamaszku, ale z nadrukowanym wzorem.

Jeżeli szukasz dobrej pościeli satynowej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną w naszym sklepie internetowym. Dostępne tam komplety wyprodukowano z zachowaniem wysokich standardów, dzięki czemu zadowolą one nawet najbardziej wymagające osoby.

Zobacz idealną pościel satynową!

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up