Producent pościeli kontra mity. Co jest prawdą, a co fałszem?

Producent pościeli kontra mity. Co jest prawdą, a co fałszem?

Trzepać, wietrzyć, a może nie robić żadnej z tych rzeczy? Dziś producent pościeli Moker rozprawi się z kilkoma najczęściej spotykanymi mitami. W jaki sposób dbać o miejsce naszego wypoczynku, czy jakość ma znaczenie, co z kwestią wietrzenia – tego dowiesz się już teraz.

MIT: Pościel można wietrzyć tylko latem i to w ściśle określony sposób.

FAKT: Nie masz warunków do wietrzenia pościeli na zewnątrz? Nic nie szkodzi! Podobny zabieg można wykonywać w pokoju, i to najlepiej tak często, jak tylko się da. Wystarczy, że pozostawimy pościel na łóżku i szeroko otworzymy okno na ok. 1-2 godziny – a zabijemy drobnoustroje i pozostawimy poszewkę świeżą oraz pachnącą.

Przeciwwskazania? Z wietrzeniem wstrzymujemy się, kiedy pada śnieg lub deszcz, a na zewnątrz unosi się mgła. To właśnie wtedy pojawia się ryzyko, że nasza pościel nabierze wilgoci i zamiast oczekiwanej świeżości uzyskamy dodatkowy kłopot. Wilgotna pościel to bowiem nie tyle dyskomfort, co niebezpieczeństwo dla zdrowia: materiał przyciąga wówczas pleśń, a co się z tym wiąże, ryzyko wystąpienia uczuleń. Jeśli jednak nie zdążyliśmy zamknąć okna i nasza pościel nawilgła, bez obaw – wystarczy, że wsadzimy całość do suszarki i włączymy funkcję dezynfekcji. Warto jednak zaznaczyć, że taki zabieg wytrzyma tylko najwyższej jakości pościel.

MIT: Jakość pościel nie ma większego wpływu na komfort naszego wypoczynku.

FAKT: Im lepsza pościel, tym lepszy – i, co najważniejsze – zdrowszy sen. Sprawdzonych modeli szukajmy bezpośrednio u producenta pościeli, który zapewni nam zarówno wykorzystanie naturalnych i sprawdzonych materiałów, jak i precyzję wykonania. Druga kwestia to jakość. Decydując się na zakup u producenta pościeli zyskujemy bowiem pewność, że wybrany model posłuży nam o wiele dłużej niż jeden sezon.

MIT: Trzepanie pościeli to przeżytek.

FAKT: Trzepanie pościeli, choć wielu osobom może wydawać się bezzasadne, w rzeczywistości jest bardzo ważnym procesem. Dlaczego? Takie mechaniczne pozbycie się kurzu stanowi świetne uzupełnienie regularnej pielęgnacji pościeli. Najlepiej, aby całość wykonywać za pomocą trzepaczki – ani nie za mocno, ani zbyt słabo.

MIT: Nie ma znaczenia w jaki sposób przechowujemy naszą pościel.

FAKT: Zdaniem producenta pościeli oraz licznych specjalistów najlepiej, aby pościel oraz kołdry przechowywać w zamkniętej skrzyni czy szufladzie. W taki sposób zabezpieczymy je przed kurzem i brudem oraz nie dopuścimy do znacznego rozwoju roztoczy. Nie bez znaczenia jest także temperatura- najlepiej, aby oscylowała wokół od 21 do 28 stopni, z kolei panująca wilgotność nie powinna przekraczać 40%.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up