Producent pościeli radzi. Jakie prześcieradło wybrać?

Producent pościeli radzi. Jakie prześcieradło wybrać?

Dla jednych to postawa dobrze zasłanego łóżka, dla innych – element, do którego nie przywiązuje się większej wagi. Niezależnie jednak od tego, jaką rolę prześcieradło odgrywa w naszych sennych przygotowaniach, warto dowiedzieć na jego temat czegoś więcej. Jakie wyróżniamy tkaniny i sposoby wykończenia? Który kolor prześcieradła wybrać? Podpowiada producent pościeli!

 

Prześcieradło z gumką a standardowe

Tak naprawdę to, czy wybierzemy prześcieradło na gumkę, czy te zakładane w sposób standardowy, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Zalety modelu z gumką docenią zwłaszcza te osoby, które mają niespokojny sen, nie lubią tworzących się podczas odpoczynku zagnieceń lub zależy im na pełnym komforcie użytkowania. Prześcieradło z gumką sprawdzi się też w przypadku dziecięcych łóżek, gdzie i pościel, i prześcieradło, muszą wyróżniać się specjalną funkcjonalnością. Z kolei klasyczne prześcieradła to dobry wybór dla rozkładanych sof, które często charakteryzują się niestandardowymi wymiarami.

 

Rozmiar prześcieradła

Kupując prześcieradło z gumką, zwróćmy szczególną uwagę na jego rozmiar. Często bowiem skuszeni niską ceną i łatwą dostępnością, decydujemy się na model z adnotacją „rozmiar całkowity”. A takie prześcieradło może być nawet o 20 cm mniejsze niż standardowy model! Aby więc uniknąć problemów, szukajmy rozmiarów użytkowych powierzchni spania.
Przy kupnie prześcieradła istotną rolę odgrywa także wysokość materaca. Standardowa wysokość materacy w naszych domach to ok. 20 cm, i właśnie z uwzględnieniem takich parametrów szyta jest większość modeli. Jeśli jednak nasz materac jest wyższy, to i rozmiar naszego prześcieradła będzie musiał się zwiększyć.

 

Prześcieradło frotte od producenta pościeli

Ok – decyzja odnośnie tego, czy wybrać prześcieradło z gumką, czy standardowe, została już podjęta. Teraz przyszła więc pora na wybór materiału. W zależności od naszych potrzeb czy preferencji, możemy kupić prześcieradło flanelowe, bawełniane, satynowe, jerseyowe lub frotte. Dziś skupimy się szczególnie na prześcieradłach frotte, które znajdziemy w wielu sypialniach – i nic dziwnego!
Prześcieradła frotte cenione są przede wszystkim za swoją wytrzymałość i łatwość w użytkowaniu, dzięki której nie musimy ich prasować. Do tego wszystkiego są niezwykle miękkie i delikatne dla skóry, co nie zawsze jest oczywiste dla materiałów charakteryzujących się podwyższoną trwałością. Ich kolejną zaletą jest także duża różnorodność kolorystyczna – bez problemu dopasujemy je do dowolnego wystroju sypialni.

 

Prześcieradło a kolor

Najczęstszym wyborem są biele lub beże, choć coraz częściej pojawiają się też inne propozycje kolorystyczne. Ważne, aby prześcieradło pasowało do naszych preferencji i wystroju – a cała reszta, taka jak kwestia materiału, pozostaje już sprawą drugorzędną.

Komentowanie wyłączone.

Scroll Up